مجتمع صنعتی کاجاران پیشرو پلیمر ( دانش بنیان )

درباره ما

مجتمع تخصصی صنعتی کاجاران نامی آشنا در صنعت پلیمر و اکسترودر در نوروز سال 1375 با مدیریت آقای مهندس یروس ابراهیمی در حوزه ی ساخت انواع سیلندر و مارپیچ های اکسترودری و تزریقی و همچنین ساخت جک های هیدرولیک کار خود را آغاز و در ادامه شروع به ساخت اکسترودرهای تک مارپیچ از سایز 25-120 میلیمتری نمود.

در اوایل سال 1378 با توجه به نیاز بازار شروع به طراحی و ساخت جلو خط لوله های PE , PP , PVCاز سایز 16-400 نمود. روند تا سال 1380 با ساخت جلو خط لوله های PP و PE تا سایز 400 ادامه پیدا کرد.

در سال 1381 کاجاران در زمینه بازیافت و کامپاند (مواد سازی) مواد پلیمری به طراحی و ساخت خطوط تولید و جلو خط های گرانول سازی به دو روش رشته ای (Strand) و واتررینگ (watering) پرداخت .

از اوایل سال 1385 کاجاران سری جدیدی از اکسترودرهای پلیمری را با سریال KEX و با تکنولوژی روز دنیا به بازار عرضه نمود، که حدودا در اواسط سال 1385 با مشکل کمبود فضای کارگاهی مواجه شد و شروع به ساخت کارخانه ای به مساحت 10000 متر مربع نمود.

در اوایل سال 1386 با به اتمام رسیدن بخشی از کارخانه جدید ، کار خود را با وسعتی بیشتر دنبال نمود، در اواخر سال 1386 به طراحی و ساخت خطوط ورق های پلیمری ABS/PP/PS/PE جهت مصارف ظروف یکبار مصرف پرداخت که در این حوزه نیز توانست محصولات خود را به طور موفقیت آمیزی به بازار ارائه نماید.
کاجاران از اوایل سال 1389 شروع به طراحی و ساخت اکسترودرهای دومارپیچ موازی جهت  مواد سازی و کامپاند مواد که از سیستمی با تکنولوژی بسیار بالا برخوردار است نمود و برای اولین بار در ایران تولید و به بازار عرضه کرد.

این مجتمع با رشد بسیار چشمگیری در سال 1391 توانست یک بار دیگر محصول جدیدی به بازار تحت عنوان اکسترودرهای دو مارپیچ کونیکال ارائه دهد که مخصوص مواد پی وی سی (PVC) می باشد.

در سال 1392 که بازار ظروف یکبار مصرف تقریبا به بازار ظروف گیاهی تبدیل می شد، کاجاران مجددا به فکر طراحی و ساخت ماشین آلات و دستگاه های تولید گرانول گیاهی و همچنین ورق گیاهی افتاد و در اواسط سال 1392 برای اولین بار در ایران، اولین خط ورق ساز گیاهی و اولین خط گرانول ساز گیاهی را طراحی و تولید نمود .

در اواسط سال 1393 شروع به طراحی و ساخت خط گرانول ساز آزمایشگاهی، قابل استفاده در دانشگاه ها، دانشکده های پلیمری و آزمایشگاه های تولیدکنندگان کامپاندهای مهندسی و مستربچ سازان نمود که این دستگاه برای تست میکس و اختلاط مواد بسیار کارآمد و در کاهش انرژی نقش زیادی داشت .

در سال 1394 با تجربیات بسیار زیادی که کاجاران در مورد خطوط ورق بدست آورده بود تصمیم به طراحی و ساخت خط ورق PET گرفت که این خط قابلیت تولید ورق PET با مواد 100% بازیافتی و یا مواد نو را دارد، که این امر در اواسط سال 1394 به اتمام رسید و خط ورق PET برای اولین بار در ایران توسط مجتمع تخصصی صنعتی کاجاران ساخته شد.

در سال 1395 طراحی و ساخت خط لمینت جهت روکش دهی مواد پلیمری روی فلزات و یا کاغذ و همچنین طراحی و ساخت اکسترودر برای میکس نشاسته با پودرهای معدنی که جهت مصرف در حفاری چاه های نفتی هست را به سرانجام رسانید.
در سال 1396 کاجاران صادرات دستگاه به ایتالیا و سال 1397 ایجاد نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در کشور ایتالیا را به لیست موفقیت های خود افزود.

در سال 1398 با توجه به تحریم های موجود، کاجاران تصمیم به طراحی  و ساخت تجهیزاتی که سابق برای تکمیل محصولات خود خریداری می کرد نمود و تولید گیربکس های اکسترودر را به سبد محصولات خود اضافه کرد که تا آخر سال 98 به همت نیروهای توانای کاجاران، از خرید گیربکس بی نیاز خواهد شد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟